Tekrar kesişecekti yolları emindi.
Onu gördüğü ilk saniye anlamıştı, hayatının aşkı olduğunu, iliklerine kadar hissetmişti aralarında geçen uyumun tatlı akımını.
Uzun zaman geçmiş Bilge mutluluk alışkanlığını kaybettiği anda çıkmıştı Mert karşısına.

Bilge ve didem yeni işlerinin heyecanıyla tüm zamanlarını ofis de geçirirken, muhteşem görkemli vücuduyla mert girmişti kapıdan. Bilge için hayat durmuştu. Ortak arkadaş tavsiyesiyle Mert’in yeni başlayacağı program afişi için fotoğraf Çektirmesi gerekiyorken kesişmişti yolları. Biraz konuşup iş için stüdyoya geçtiklerinde Bilge’nin kontrol edemediği elleri Mert’i ölümsüzleştirmek için hazırdı. Çekimleri olabildiğince yavaşlatmasına rağmen işleri bitmiş mert Kahredici bakışlarının yanında kuru bir teşekkürle, ödemesini yapmış ofisten ayrılmıştı.

Tekrar kesişecekti yolları emindi. Bilge birçok borcun altına girerek açtığı yeni işini tahmininden önce toparlamaya başladı. Her yeni iş, birçok çevre, birçok çevre sayesinde yeni gelen işler. Kısa sürede ismini duyurmayı başarmıştı. İş bahanesiyle bilgenin etrafında dolananlarla eğlenmeye bile başlamıştı. Mert ile geçirdiği kısacık zaman içine o kadar işlemişti ki, kimse onun gibi bakmıyor, kimse onun gibi durmuyor, kimse onun gibi gülmüyor diye kıyaslamaya girmişti.

İki yakın arkadaş gönül işlerindeki hassasiyet döneminden vazgeçmemiş fakat bu dönemde kendilerini oldukça yoğun bir şekilde işlerini verdiklerinden, kendilerini küçük bir şekilde ödüllendirmeye karar verdiler. O gün saat kurma telaşına girmediler tek alarm bedenlerinin uykuya doyduğu noktada yataktan rahatsız olana kadar yatak içinde kalmasaydı. Uyandıklarında saat nerdeyse 2 ye geliyordu. Kahvaltı keyiflerini olabildiğince uzattılar, didemin bir türlü tutturamadığı Türk kahvesine burun kıvırmadan yanında bir Ajda Pekkan plağı ile pekiştirdiler.

Özlem Tultay

Her hakkı saklıdır. Köşe yazarlarına ait yazılar, yazarın adını da içerecek şekilde ve aktif olarak yayınlandığı sayfaya link verilmeden başka yerlerde yayınlanamaz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YAZAR HAKKINDA

Bayanlar baylar tanrı beni yaratırken ruhuma fazlaca aşk hallerini üflemiş ve 1985 yılının bir sonbahar sabahında hayatınıza bir yerlerden değmem için beni bu topraklara göndermiş. Yalnız bu geliş sanırım birilerini rahatsız etmiş ve beddua etmiş olmalı ki bu hayatta sadece \'iflah olmaz bir romantik\' oldum çıktım. Eğitim, iş, hayat derken kendimi yazarken nefes alır buldum. Şimdi buradayım. Yazarken keyif aldığım kadar umarım sizlerde okurken keyif alırsınız.
Facebook'ta Paylaş
6 yıl önce
0 yorum