Yükleniyor.. Lütfen bekleyin

İşlemi İptal Et

Uçurtma Avcısı

Khaled Hosseini

Kitap Adı Uçurtma Avcısı
Yazar Khaled Hosseini
Basım Yılı 2012 - Bu Kitap 7 yaşında
Yayın Evi Everest
Kategori Roman

Bu kitap 2 kişide var

Üye İl İlçe Mesaj
denizhandere İstanbul Maltepe
buzprensesii Manisa Turgutlu

Arka Kapak

"Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur. Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır.

Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü..."

Kitapta sevdiğiniz karakterleri, sözleri ya da görüşlerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.

  • denizhandere : Düşüncenin önüne çekilen perdelerin, ne hazin sonuçlar yaratabileceğinin öyküsü.. İnsanın en eski düşmanı olan değer duygusus tanımayan insanların ne trajedilere yol açabileceğinin öyküsü. Kendi yaptığının en iyi olduğunu düşünen, zalimlerin öyküsü ve mazlumların, zalimin zulmüne direnmeye gücü olmayan mazlumların öyküsü.
  • Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız yada kayıt olmalısınız