Yükleniyor.. Lütfen bekleyin

İşlemi İptal Et

Allah ile Aldatmak - Türkiye\'yi Kemiren İhanet

Yaşar Nuri Öztürk

Kitap Adı Allah ile Aldatmak - Türkiye\'yi Kemiren İhanet
Yazar Yaşar Nuri Öztürk
Basım Yılı 2008 - Bu Kitap 11 yaşında
Yayın Evi Yeni Boyut
Kategori Felsefe - Düşünce - İnanç

Bu kitap 1 kişide var

Üye İl İlçe Mesaj
semanuriscan İstanbul Maltepe

Arka Kapak

Kur\'an, \"Allah ile aldatılmayın!\" ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden Allah ile aldatılıyor.
Allah ile aldatmanın rantından en büyük terör örgütleri bile yararlanıyor. PKK\'nın başı, yandaşlarına şu talimatı veriyor:\"Peygamberler şehri Urfa\'ya ilahiyat akademisi kurun!\"
Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.
Allah ile aldatanlar dokunulmaz, eleştirilmez bir \'tahakküm teolojisi\' oluşturmuşlardır. Türkiye\'de bu teolojiyi egemen kılmak istiyorlar ve bunda büyük ölçüde başarılı olmuşlardır.
Bu bir Haçlı-İngiliz siyasetidir. Atatürk bu şeytanî siyaseti, ta 1920\'de Müslüman dünyaya tanıtıyor; İngilizlerin siyasetinin \'İslam\'ı İslam\'la yok etme siyaseti\' olduğunu ilan ediyor.
Allah ile aldatma zulmünün en ağırları kadın ve kadın hakları konusunda işlenmektedir. Türkiye\'de bugün kadın, özellikle örtünme meselesinin istismarı aracılığıyla, Allah ile aldatan zümrelerin temel sömürü aracı olarak öne çıkarılmaktadır.

Türkiye\'de sosyal devleti çöküşün eşiğine getiren sebeplerin başında Allah ile aldatanların yarattığı \'sadaka kültürü\' ve bu kültürün yarattığı \'sömürü merhametçiliği\' gelmektedir. AKP iktidarı bu yıkıcı sebebin saltanat dönemini temsil etmektedir. Allah ile aldatanlar, iane çadırlarıyla yetinecek bir toplum özlemektedirler.
BOP\'un temel hedefi, Ortadoğu\'da İsrail\'den daha büyük devlet bırakmamaktır.
Yaşadığımız günlerin ABD ve AB\'sinde, Türkiye ile ilgili ilk hedef Türk Ordusu\'nu etkisizleştirmek olarak dikkat çekiyor.
Laikliğe saldırıyı emperyalizmin Haçlı kurmayları kotarıyor. Müslümanlar burada sadece taşeronluk yapmaktadır.
Türkiye\'yi Allah ile aldatma zehrinin panzehiri ancak İslam\'ın gerçeği içinden çıkarılabilir.

Kitapta sevdiğiniz karakterleri, sözleri ya da görüşlerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.