Meydanlara çağrı
İçerik şu anda görüntülenemiyor
30 Eylül Pazar günü saat 14.00'te kimseye randevu vermeyin. Çok önemli bir şey yapın...HAYTAP, hayvanseverleri 30 Eylül'de meydanlara çağırıyor!
30 Eylül Pazar günü saat 14.00'te kimseye randevu vermeyin. Çok önemli bir şey yapın...

HAYTAP, hayvanseverleri 30 Eylül'de meydanlara çağırıyor!

HAYTAP başta olmak üzere bir çok sivil toplum kuruluşu 30 Eylül Pazar günü saat 14.00'te İstabul Taksim Meydanı, İzmir Konak Meydanı, Antalya Kent Meydanı, Bursa Kent Meydanı, Bodrum Belediyesi önü ve 7 Ekim Pazar saat 14:00'te Ankara Sakarya Caddesi'nde yapılacak 'hayvan hakları' eylemlerine katılım çağrısı yaptı.

HAYTAP'ın çağrısı şöyle:

Başından beri ısrarla vurguladığımız üzere bu ülkenin çevre yasaları ile hayvan hakları ile gönülden ilgilenen birçok doğru sivil toplum örgütü, bilim insanı, ekip ve saha çalışanları olduğu halde, devletin özellikle kendi birimlerinin yanlış uygulamalarının faturası hayvan dostlarımıza kesilmiştir.

Hayvanat bahçelerinin açılmasının daha çok teşvik edilmesi, petshoplarda hayvan satımı ticaretine üstü kapalı onay verilmesi, hayvanların ancak işkence ile öldürüldüğünde sanığın adli para cezası ile cezalandırılması, gerekse doğal hayat ortamı adı altında büyük bahçeler yaratılarak hayvanların açlığa ve parçalanmaya teşvik edilmesi, hayvanların Türk geleneklerine uygun olarak ödül ve ikramiye olarak verilmesi, kat mülkiyeti yasasını bile aşarak evlerde beslenen hayvan sayısının zarar verip vermediğine bakılmaksızın müdahale edilmesi, yunus parklarının sonlandırılması ile ilgili tasarıda hiçbir madde olmaması, televizyonlarda ve radyolarda bu konularda ayrılan eğitim sürelerine hiç değinilmemesi, 'tehlikeli hayvan ırkı' diye bir kavramın peşinden gidilerek sahibi yerine suçsuz hayvana ceza verilmesi ve sahibinin yine es geçilmesi , hayvan dövüşlerine gözlerin kapatılması, bu konudaki internet yayınlarının görmezden gelinmesi, savcılara hayvanlara tecavüz halinde re’sen kovuşturma yetkisi verilmemesi , kariyer elde etmek için akademisyenlerin deney adı altında aynı araştırmayı onlarca kere yapması olan koşullu etik körlük gibi kavramlar göz ardı edilmiş, birçok maddeler ülke gerçeğine “güya uydurularak” bir bir sıralanmış gözükmektedir. Hayvanlara işkence edip ama öldürmeyip ve taksitle verilecek olası cüzi cezayı ödeyerek kurtulma seçeneği ise adeta “aferin oğlum yasası” olarak bizlere sunulmaktadır.

Mağdur ve güçsüz olan yok olacak, güçlü olan yasalarla dahi korunmaya devam edecektir. suolarak kadınlara, çocuklara, engellilere, yaşlıları da var saymayan güçlünün korunduğu bir topluma gidişattır.

Bu kadar insan ölümünün yaşandığı , vicdanların tüm ölümlere ağladığı ülkemizde , hayvanların da ölümüne gerekçeli bir ortam hazırlayarak, Avrupa Birliğine girmek bu şekilde olacak ise biz FEDERASYON olarak ; yanındaki konu komşusunu tanımayan, yaşlı büyüklerini dahi düşkünler yurduna atan robotlaşmış Avrupalı’nın o modern yaşam anlayışını kabul etmedigimiz gibi hükümetin, hayvan hakları konusundaki bu yeni yasa tasarısını da kabul etmiyoruz.

Kaynak:http://haber.gazetevatan.com/meydanlara-cagri/483598/7/Ya%C5%9Fam#.UGfvlqDMhiI

Facebook'ta Paylaş
30.Eylül.2012 1104 Kez okundu
Bu Kategorideki Diğer Haberler

İSTANBUL, SİS VE TEVFİK FİKRET
Çankırı’nın Bayramören İlçesinin Dalkoz Köyünde doğan Tevfik Fikret, İstanbul’a yerleşmiş ve orada Osmanlı İmparatorluğunun zor günlerinde yaşamıştır. Servet-i Fünun Edebiyatının liderlerinden olan Fikret, ilericidir. İlk Türk çocuk şiiri Şermin’in yazarıdır. Öğretmenlik yaptığı dönemde önemli başarılara imza atmış adeta efsaneleşmiştir.
EN GÜZEL RUBAİLER VE EN TEHLİKELİ KİŞİLER
Nişaburlu Hayyam, büyük Selçuklu veziri Nizamül-Mülk ve adı geçtiği yerlerde dehşet ve korkudan insanları titreten Hasan Sabbah’ın dostluğu. Rivayet içinde yine aşk ve ayrılık acısı var. Rubailer ve yıldızlar var. Gazali ile Hayyam arasında yaşananlar var.
Budur “İstanbul’da Yaşamak”
“İstanbul da yaşamak nedir?” diye sorduk. bir sürü cevap aldık. Bundan sonrada bu soruyu sormaya ve cevapları yayınlamaya devam deceğiz.
Kestane kebap, yanında bir kitap...
Havalar soğuduğu zaman, kestaneler ısınmaya başlar. Ortadan çizildikten sonra, ızgarada veya evlerde haşlama. Sıcak kestaneleri, elimizde hoplata hoplata kabuklarından ayırmak, onca yanmaya rağmen o lezzete ulaşmak için gösterdiğimiz gayretin sonucudur.
Unutulmaz Replikler
Türk ve dünya sinemasının en unutulmaz replikleri... İnternette şöyle bir araştırma yapınca karşılaştıklarımız ve aklımza gelen unutmadığımız replikler.
Haliçe Boğaz Suyu Akacak
Sarıyer’den alınan Boğaz suyunu 5 kilometrelik tünelle Haliç’e ulaştıran asrın projesini Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş birlikte açtı.
“Panik Butonu” Uygulaması 18 Ekim'de Başlayacak
Bakan Fatma Şahin, kadına şiddeti engellemeye yönelik teknik takip sisteminin pilot uygulamasının, 18 Ekim'de Bursa ve Adana'da başlayacağını belirtti.
İstiklal'de Sonbahar Geceleri
İstiklal'de sonbahar geceleri rengarenk. Tatilin bitişi, okulların başlaması ile birlikte, İstanbul ve İstiklal daha da kalabalık günler geçirmeye başladı.
Güneşi alkışlarla uğurlayan tepe
Ayvalık, Şeytan Sofrasında, güneşin batışını izlemek için gelen yüzlerce kişi, güneşi uğurlarken izlediği bu görsel şöen ile adeta büyüleniyor.
Gülhane Parkı. Tarihi yarımada’da bir nefes!..
Tarihi, kalabalığı, elektriği, hareketi, devinimi ile hiç bitmeyen yaşam filmi gösteren dersaadet, yeni adı İstanbul. İlk haliyle İstanbul diye anılan tarihi yarımadadaki yaşam hızının tam orta yerine kurulmuş güzelim Gülhane parkı.
YouTube Türkçe Oldu
Uzun süredir beklenen durum gerçekleşti ve Google, YouTube'a da Türkçe dil desteğini getirdi. Peki çeviriler yeterince başarılı mı? Tüm detaylar haberimizin içerisinde.
2. UIuslararası Suç ve Ceza Filmleri Festivali başladı!
Bu yılki teması "Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık" olan 2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin açılışı yapıldı.
Yamaç Paraşütü
Yamaç paraşütü, hava sporlarıyla ilgilenen birkaç kişi tarafından 1980'li yılların başlarında bulunan, serbest paraşütlerle yamaçlardan koşarak kalkmaya olanak sağlayan bir ekstrem spor türü
Rafting nedir?
Rafting, raft adı verilen botlarla, tepesi yüksek nehirlerde yapılan bir nehir sporudur
Gangnam dansıyla babasını da ihya etti
Son dönemin Koreli fenomeni şimdide hisse senedi piyasalarını sallıyor. Güney Koreli PSY’nin önlemez yükselişi sürüyor.
Meydanlara çağrı
30 Eylül Pazar günü saat 14.00'te kimseye randevu vermeyin. Çok önemli bir şey yapın...HAYTAP, hayvanseverleri 30 Eylül'de meydanlara çağırıyor!
‘Alo 147’ umut oldu
Okula gidemeyen kızlara ‘Alo 147’ umut oldu