DARBE
Alenna ve Çark olarak da bilinen hapishane adasından kurtulmayı başaran diğer isyancılar, Birleşmiş Kuzey İttifakı Hükümeti’ni devirmek için her ne pahasına olursa olsun bir saldırı planlamak zorundadırlar.
Şimşekler
Şimşekler’de Echenoz, ampulden radyoya, röntgenden helikoptere, füzeden internete kadar bin bir türlü fikri öne sürmüş
Senarist
Vahşice öldürülmüş bir kurban Bir çadırda yarısı toprağa gömülü bir kadın cesedi bulunur. Genç kadın taşlanarak öldürülmüştür.
Onyedinci Yüzyılda Topkapı Sarayı
17. yüzyılın ünlü gezgini Jean Baptiste Tavernier, Anvers’ten Paris’e göçmüş bir “harita tüccarı”nın oğluydu. 1627’de 22 yaşındayken, komşu ülkeleri dolaşmaya koyulan genç Tavernier’in aklındaki büyüleyici kent İstanbul’du kuşkusuz.
Kemik Atlası
Köln Katedrali, rahip cübbeli silahlı saldırganlar tarafından basılır ve yapılmakta olan ayin bir anda kana bulanır. Katiller ne altın ne de para peşindedir.
Sonsuz Gökyüzü Altında
Aria bütün yaşamını Hayal’in korunaklı kubbesi altında geçirmiştir. Genç kadının bütün dünyası bu izole şehrin duvarlarıyla sınırlıdır. Ona Dışarı’da soluduğu havanın bile ölümcül olduğu öğretildiğinden Hayal’in kapılarının ardında neler uzandığını tahmin dahi etmemiştir.
Tahran'ın Damları
İran’ın başkentinin orta sınıf bir bölgesinde yaşayan on yedi yaşındaki Paşa, 1973 yazını en yakın arkadaşı Ahmet’le birlikte evinin damında gelecek hakkında konuşup şakalaşarak geçirir. Paşa hayatla ilgili zor sorular sorarken acı bir sır da içini yakıp kavurmaktadır.
Bir Trilyon Dolar - Kabus
Bir trilyon dolarlık bir servete hükmediyor olsaydınız ne yapardınız? 500 yıl önce dedelerinizden biri Venedik bankalarına
Oxford Antikçağ Sözlüğü
Sir Paul Harvey’in, “Oxford Companion to Classical Literature” özgün adlı büyük yapıtı “Oxford Antikçağ Sözlüğü” ismiyle yayımlandı. Oxford Antikçağ Sözlüğü, Antikçağ edebiyatına ve felsefesine, kısaca, tüm bir yaşamına ışık tutan, Antikçağ mitolojisini, inanışlarını ve kültürünü ayrıntılarıyla sunan bir başvuru kitabı, bir ansiklopedik sözlük.
Topkapı Sarayı Haremi - Osmanlı Tarih Öncesi
Michigan Üniversitesi tarih profesörü Rudi Paul Lindner, bu kitabında Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna ilişkin veri ve söylenceleri tartışmaya açıyor.
DEMİR KRAL - ŞEYTANIN BALOSU
On altı yaş; kızların prensese dönüştüğü, gerçek aşkı bulduğu, yıldızların onun için parladığı ve yakışıklı prensin onu günbatımına taşıdığı o özel yaş...
Velilik ile Delilik Arasında
İbnu’s-Serrâc 14. yüzyılın ortalarına doğru vefat ettiğinde arkasında “Teşvîku’l-Ervâh ve’l-Kulûb ilâ Zikri Allâmi’l-Guyûb” ismini verdiği oldukça önemli bir eser bıraktı.
Dolunay
Calla Tor kendini baş düşmanları olan Arayıcılar’ın ininde bulduğunda, günlerinin sayılı olduğundan emindir.
Evrensel Eşit Kuyruklu Canlı –3
Evrensel eşitlik içselleştirildiğinde savaşları bitirecek tek bilgidir. Kitabın içeriğinde Ön Türkler\\\'deki Altı Yarıq Tigin, Tibet\\\'teki Yaşam Çarkı, Kadim Çin\\\'deki I-Ching ve özellikle Kuran\\\'daki Mukatta harflerinden faydalanılarak hazırlanan Kader Çarkının Gizemleri bölümünde değişmez kabul edilen ve eşitlik bozucu görünen kader anlayışının aslında değişir olduğu hakkında örnekler verilmiştir.
Tournefort Seyahatnamesi
Fransa krallık bahçelerinin, başka bir deyişle günümüzdeki Doğa Tarihi Müzesi\\\\\\\'nin bitkibilimcisi Joseph Piton de Tournefort, bu kurumun düzenlediği araştırma gezilerinin öncüsüdür.
Osmanlı Tıbbı
Osmanlıların sağlık anlayışlarının ve tıbbı kullanma biçimlerinin daha önce tasavvur edilenden çok daha karmaşık olduğunu ileri süren bu kitap, Osmanlı tıp sistemin üç farklı gelenekten beslendiği tezinden hareket ediyor
Efsane Tanrıçası
Hayatta ve aşkta ikinci bir şans elde edebilirdi… ama tek bir şartla… Hayattan bıkmış bir fotoğrafçı olan Isabel trafik kazası geçirir.
Ateşböceğinin Şarkısı
Ateşböceğinin unutulmaz hikâyesi devam ediyor… Uzun zaman önce, hayatımın en kötü gecesinde Ateşböceği Yolu denen kapkaranlık bir sokakta yapayalnız yürürken ruhuma dokunan biriyle karşılaştım.
Perşembeleri Parkta
Âşık olmak için asla geç değildir. Bir anda evliliği sonbahar yaprakları gibi sararıp solmaya başlayınca ilkbahara olan inancını kaybeden bir kadın... Ve onun kalbinde yeniden çiçekler açtıran bir adam... Ve her sonbaharın ardından gelen ilkbahar
Türklerde Din ve Devlet Yönetimi
Christoph Wilhelm Lüdeke İzmir Protestan Kilisesi’ni kurmak üzere atandı ve 19 Nisan 1759’da kente ulaştı. Üç yıl sonra kilisesine destek bulma amacıyla Protestan ülke büyükelçilerini ziyaret etmek üzere İstanbul’a gitti ve burada altı ay kaldı.
Stalin\'in İnekleri
Birbirlerinden siyaset, savaş, aşk ve hastalık nedeniyle ayrı düşmüş, üç nesilden kadının hikâyesi… Sofia baskıcı bir rejimin yol açtığı acılar, Katariina kaçmanın korkusu ve Anna ise kendi bedeninden duyduğu utançla baş etmek zorunda…
Antikçağda Oyun ve Oyuncaklar
Büyük tarihçi Johan Huizinga, insanı “homo ludens” (oyun oynayan insan) olarak tanımlar. Hatta daha da ileri giderek, oyunun kültürden daha eski olduğunu iddia eder.
Osmanlı Toplumunda Çocuk Olmak
Çocuk emeği, çocuk evlilikleri gibi çocuklarla ilgili sorunlardan yoğun bir şekilde bahsedildiği modern Türkiyede, bu sorunların tarihsel arka planına yönelik ilginin azlığı şaşırtıcıdır. Osmanlı toplumunda özellikle "modernleşme süreci" öncesinde çocukların yaşamına ilişkin çağdaş dönemde çok az şey üretilmiştir.
PENDRAGON ÖLÜM TACİRİ
Sıradan bir genç olan on dört yaşındaki Bobby Pendragon, günün birinde çok özel bir yeteneği olduğunu keşfeder:
Bir Aktör Hazırlanıyor
Şimdiye kadar yazılmış en önemli oyunculuk eğitimi kitabıdır. Stanislavski’nin eseri kuşaklar boyunca oyuncu ve eğitimcilere esin kaynağı olmuştur.
Torunuma Yunan Mitleri
II. Dünya Savaşı sırasında Direniş’e katılan ve “Albay Berthier” kod adıyla André Malraux’yu kurtaran bu genç komünist, Louis Gernet ve Ignace Meyerson’un etkisiyle, Eski Yunan’a antropoloji, hukuk ve psikoloji gözlüklerinden baktı ve tragedya, mit ve site hakkında bildiklerimiz altüst oldu.
Her Şey Kızım İçin
Anne sevgisinin akıl almaz gücüyle işlenen hikâye, çocuğunuzu kurtarmak için ne kadar ileri giderdiniz sorusuna yanıt arıyor.
İnsanı sarhoş eden kokular, renkler ve hislerle yazılmış bir aşk mektubu…
Yeni evli George ve Sabine çifti İngiltere’den Trinidad’a taşınır. Sabine burada yalnızlık çekse de George yeni yaşamına hemen ayak uydurur ve çiftin tutkulu evlilikleri zorluklara rağmen ayakta kalmayı başarır.
Yaşamını sokaklarda sürdüren ve terk edilmişliğinin acısını herkesten gizlemeye çalışan Pippa
Yaşamını sokaklarda sürdüren ve terk edilmişliğinin acısını herkesten gizlemeye çalışan Pippa’yla tanıştığındaysa olaylar Aidan’ın beklediğinden çok farklı gelişir. Halkını ve topraklarını korumaya çalışan Aidan ile kendisini terk eden ailesinin gizemini çözmeye çabalayan Pippa, tüm bunların arasında aşkı bulabilecek midir?
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer
İçinde aşkın tüm renklerini bulacağınız, macera dolu, unutulmaz bir seri... Geçmişin gölgesinde kalmış bir aşk Fantastik bir dünyada hayat bulan, muhteşem bir zaman yolculuğu
SUS SÖYLEMEDİKLERİN SENİ ÖLDÜREBİLİR…
Pegasustan yeni kitaplar. Başarılarıyla ünlü bir tüp bebek kliniği ve kliniğin en gözde çalışanlarından Dr. Keaton’ın cinayetiyle büyük bir paranoya ve karmaşaya sürüklenen insanlar…
YAZAR MUSTAFA YALÇIN İLE RÖPORTAJ YAPTIK
Fizyoterapi dünyasının, karşılaştığımız en eğlenceli ismi Mustafa Yalçın ile bir söyleşi yaptık. Evet, biz de merak ettik. Fizyoterapi ile mizah nasıl bağlanıyor diye. Güzel ve doyurucu cevaplar aldık. Bir çok kişi bir heves ile bir kitap yazar, yayınlatır.
Yeni Kitaplar
Yirmi yıllık evlilikleri bitme noktasına sürüklenirken birçok çift gibi Michael ve Jolene de çocuklar, kariyer, fatura, ev işleri gibi günlük yaşamın sıkıntılarıyla uğraşmak zorundadırlar.
Pegasustan yeni kitaplar
Kapkaranlık bir şehir. Her yer gölgelerle kaplı. 11 yaşındaki Fuat bu gölgelerin altında doğup büyüyen çocuklardan yalnızca biri. Babası ve ağabeyi öldürülmüş, ablası Taliban tarafından kaçırılmış. Böyle acı dolu bir hayatı nasıl bir gelecek bekliyor olabilir?
Dokuz
Senden evvel, umman tanımaz, yataklarını döverek çağlayan asi bir nehirdim ben. Nereye aktığından habersiz, zehir zemberek ve hırçın sularıma; bir gün, bir çift kara gözün aksi düştü ansızın. Gözlerime değen gözlerinin karası tüm bedenimi, benliğimi sarmaladı ve yüreğimde, kalbimde bir kara sevdaya dönüştü. Bilmezdim senden önce, inanmazdım böyle bir hastalığın hükmüne…
İstanbul Şifresi
İstanbul’un altında, çok derinlerde gömülü bir sır… Dünyayı sarsacak bu sır ortaya çıkmak üzere…
Truva Tanrıçası
Pegasus'tan yeni bir kitap. 1 nisan da TRUVA TANRIÇASI Tanrıça Serisi 6. kitap Aşkta ve savaşta her şey mümkündür...
Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni
Kanuni Sultan Süleyman, sınırları üç kıtaya yayılmış Osmanlı İmparatorluğu’nu sadrazamı, Sokullu Mehmet Paşa; kapudan-ı deryası, Barbaros; mimarı, Mimar Sinan; şeyhülislamı, Ebussuud Efendi; şairi, Bâki olan muhteşem kadrosuyla, yıllarca adaletle yönetti.
Küf
“Kapı, Yılan, Gerçeği İnciten Papağan çarptı beni. Bir Türk Kafka’sıyla karşılaştığımı duydum. Borges’i düşündüm. Benzersizliğinin sürmesini çok isterim. Kısa öykülerinin çarpıcılığı ağırlık kazandırıyor.”
Kaplan Kaplan, Bu doğru mu?
Sizi yeniden gülümsetecek dört soru Hayatla ilgili düşüncelerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak ve kalpleri ısıtacak sımsıcak bir öykü!
Karma, Maya, Yoga, Nirmavana
Kabalcı yayınevinden içsel yolculuklar için iki yeni kitap.
Pegasustan iki yeni kitap
Ejder Ateşi ve Sevilmeyen Kadın. 13 Mart'tan itibaren raflarda yerini alacak iki yeni eser.
Hayatımız 7 günde değişir mi?
Paul McKenna, 3 yılda 3 milyon kitap satışıyla İngiltere’nin en çok satan edebiyat-dışı yazarıdır. Televizyon programları ve konuşmaları, dünyanın kırk iki ülkesinde yüzlerce milyon insan tarafından izlendi.
Olağan Psikopatlar - Ermişler Casuslar ve Seri Katillerden Hayat Dersleri
PSİKOPAT. Bu kelimeyi duyar duymaz katiller, sapıklar, intihar bombacıları üşüşüyor zihnimize. Ama filmlerdeki emsallerinin aksine, gerçek hayatta her psikopat şiddet yanlısı veya suça meyilli değil. Yeni araştırmalar her on CEO’dan birinin psikopat olduğunu söylüyor. Gülerek “Bilmem mi!” diyorsanız ekleyelim; cerrahlar, avukatlar, gazeteciler ve politikacılar arasında da psikopatlık hayli olağan
Ölümcül Oyunlar
1997 yapımı Ölümcül Oyunlar, kuşkusuz Haneke’nin seyirciyi en çok rahatsız eden ve dehşete düşüren filmlerinden biridir. Göl kenarındaki yazlık evlerine gelen orta sınıf bir ailenin rahatı, iki gencin çıkagelmesi ile bozulur.
Şiddetten uzak durabilmek için “Şiddetsizlik”
Şiddet ve Şiddetsizlik “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin yirmi ikinci kitabı “şiddet ve Şiddetsizlik” çözüm için şiddetin olmayabileceği yollar olduğunu ortaya koyuyor. Renkli ve ilgi çekici resimler ile çocukların kitaplığına şiddetsiz iletişimin önemini anlatan bir kitap konuluyor.
YURTİÇİ VE YURTDIŞI KİTAP FUARLARI
Ülkemizde ve dünyada kitap ve kitapseveri bir araya getiren kitap fuarlarına ilişkin bilgiler günvellenerek yayınlanacaktır.
İNFERNO - Dan Brown’dan yeni bir heyecan kasırgası
Dante’nin “İlahi Komedya”sının “inferno” bölümünden esinlenerek bu romanı yazan Brown; “İnferno”yu öğrenciyken okumuştum. Ancak dünyaya ne kadar kalıcı etkilerinin olduğunu Floransa araştırmalarım sırasında fark ettim. Okurlarımı gizemli bir diyara, yolculuğa çıkaracağım için çok heyecanlıyım. Kodlardan, semboller ve gizli tünellerden çok daha fazlası olacak” diyor.
Yeni yılın İlk Kitap Fuarı Adana'da
Yılın ilk kitap fuarı Adana’da 15-20 Ocak 2013 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor
Man Asian Ödülü’ne Aday Gösterilen Yazarlarımız
Man Asian Edebiyat Ödülü için seçilen ilk onbeş aday arasında bulunan yazarlarımız. Orhan Pamuk ve Elif Şafak.
Ve Günler Yürümeye Başladı
Galeano'dan her güne bir masal değil, her güne bir gerçek.
Şimdi suratına bir tane çaksam, sanat diyebilir miyim buna?
"Şimdi suratına bir tane çaksam, sanat diyebilir miyim buna?" "Yılın en iyisi... Bildiğiniz şahaser." Nick Hornby Tıme,Guardian, Amazon, Esquire, People ve Kirkus'un "Yılın En İyi Kitabı" seçkilerinde.Bay VE Bayan Fang yaptıkları şeye sanat diyorlardı. Çocuklarına göre ise bu bir tür şeytanlıktı.
Türkiye’ye Değer Gönüllüleri’nden Ağrı Türk Telekom Okulları’na Kitap Desteği
Türkiye’ye Değer Gönüllüleri, Ağrı Diyadin Türk Telekom İlk Öğretim Okulu ve Ağrı Türk Telekom Anadolu Öğretmen Lisesi’ne kitap yardımında bulundu. Türk Telekom Ağrı İl Müdürlüğü çalışanları topladıkları kitapları öğrencilere hediye etti.
İlk Öğretmenim
Hatırladığım en eski doğum günlerimden birinde babam, daha sonradan kendisine, dedemin verdiğini söylediği bir kitap hediye etti...
Bir tür gelgit olayıdır Pessoa
Çağdaş insanın bütün çelişik mistifikasyonları birleşir onda. “Entelektüel bakımdan erken gelişmişlik, erken olgunlaşmış yoğun hayal gücü, kötülük, korku, yalnız kalma ihtiyacı. Minyatür bir nevropatlık.” Hepsi Pessoa’dır.
Benzersiz metaforların şairiydi
Türkçe yazılan şiirin son çeyrek yüzyıldaki en önemli temsilcilerinden şair, yazar ve ressam Sami Baydar, geçirdiği ani kalp krizine yenik düştü.
Orhan Kemal’in Nazım Hikmet’le 3,5 Yıl Anı Kitabı Pakistan’da Yayınlandı!
Gerçekçi - Toplumcu Türk edebiyatının usta kalemi Orhan Kemal'in “Nâzım Hikmet’le 3,5 Yıl” anı kitabı, Pakistan’da yayımlandı.
SİİRT VALİLİĞİ KİTAP OKUMA KAMPANYASI BAŞLATTI
Siirt'te kitap okuma kampanyasına start veren Vali Ahmet Aydın, kitap okuyacak işsiz gençlere iş garantisi verdi.
6. Beyoğlu Sahaf Festivali Kitapseveri Kitapla Buluşturuyor.
Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali, oldukça ilgi görüyor. 25 Eylül'de başlayan festival. 14 Ekime kadar İstanbullu kitapseverleri ağırlamaya devam edecek.
Haydarpaşa Tren Garı - Doğuya açılan kapı
Haydarpaşa garı İstanbul’un sembollerinden biri haline gelmiş, özellikle de köyde kente göç döneminin önemli simgelerinden biri olmuştur.
geriver.com yayın hayatına başladı
geriver.com ile aradığınız kitaplara, size en yakın kitapseverlerin kütüphanelerinden ödünç alarak ulaşabilir, sizin gibi kitapseverler ile tanışabilirsiniz !..
Bir küçük kahkaha, kutsallaştırılan her şeyi sivilleştirir
Francois Rabelais’in ünlü eseri “Pantagruel” ilk kez tüm dipnotları ile Türkçede...
Curiosity’den çok önce Mars’a inen adam!
Ray Bradbury, “Resimli Adam” kitabındaki öykülerle bizi gezegenlere, uzaya, hayal dünyasının ürkütücü yanına götürüyor.
Bu kitap 'canlı' yazılıyor
İngiliz yazar Silvia Hartmann yeni romanını 'Google Docs' üzerinden okurların gözü önünde yazıyor.
NAZIMIN ÖĞRENCİSİ "BACAKSIZ ORHAN"
Orhan Kemal ilk kitabını "Bacaksız Orhan" olarak yayımlamıştır. Orhan Kemal, milletvekili ve bakanlık yapmış Abdülkadir Kemali Bey ile ortaokul mezunu aydın bir kadın olan Azime Hanım'ın oğludur.
"En Değerli Kitaplar Tepebaşı’nda Buluşuyor
Beyoğlu Sahaf Festivali 25 Eylül’de başlıyor.