Yükleniyor.. Lütfen bekleyin

İşlemi İptal Et

AÇIKLAMALAR


PROFİL DÜZENLE

geriver.com tamamen kullanıcıların kendi içtenlikleri ve gayretleri doğrultusunda sağlıklı ve işlevsel olarak çalışabilecektir. geriver.com bütün kullanıcılarına doğru bilgi girmelerini ve yanıltıcı bilgi girişi yapmamalarını önemle önermektedir. geriver.com’un amaçlandığı gibi gerçek kitapseverlerden oluşan bir kitap paylaşım sitesi olabilmesi için kullanıcıların doğru bilgi girişleri yapmaları ve kitapsever hassasiyeti içinde davranmaları çok önem taşımaktadır.
Yanıltıcı bilgilerin sebep olduğu her türlü olumsuzluk halinde, sorumlulukprofil bilgilerini yanıltıcı bilgiler içerecek şekilde düzenleyen kullanıcıya aittir.

Kullanıcıların vermiş olduğu yanıltıcı bilgilerden geriver.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez, sorumlu tutulamaz.

KÜTÜPHANE OLUŞTUR

Bu özellik, geriver.com kullanıcılarının sahip oldukları kitaplarını arşivleyerek, istedikleri şekilde arama ve sıralama imkanı vermesinin yanı sıra, kitaplarını okuyucu taleplerine açmalarını sağlayacaktır.

Kullanıcı kütüphanesi büyüdükçe, okuma talebi artacak ve kullanıcı yıldızları artacaktır. Ayrıca kullanıcının kütüphanesinin büyüklüğü ve paylaşım yoğunluğu ile orantılı olarak liyakat sembolleri ile tanımlanacaktır.

PAYLAŞIM NOKTASI TAVSİYE ET

Paylaşım noktaları kullanıcıların tavsiyesi ve site yönetiminin çalışmaları ile belirlenir ve sitede yayınlanır.

Paylaşım noktalarını bilindik, kolay ulaşılan ve özellikle güvenlik kamerası bulunan işletmeler arasından seçmek doğru bir tercih olacaktır. Paylaşım noktaları tavsiyeler üzerine site yönetimi tarafından onaylanması şartı ile sitede yayınlanır.

Paylaşım noktası tavsiye eden kullanıcının kendisi daha önceden paylaşım noktası olarak tavsiye ettiği işletme sahibi ile görüşerek bilgilendirmiş olması, tercih edilmektedir.

PAYLAŞIM NOKTASI OLMAK İSTİYORUM

Paylaşım noktası olmak isteyen üyeler buradan yapacakları giriş ile talep formunu doldurarak, paylaşım noktası olmak için başvuruda bulunabileceklerdir.

KABUL ve TAAHHÜT

Kabul ediyorum veya kabul ve taahhüt ediyorum şeklindeki onay aşamaları, bu sitede belirtilen tüm kuralları kesin olarak anlaşıldığı ve kabul edildiğini ifade etmektedir.

ÖZEL KÜTÜPHANE NEDİR?

Kitapseverin evinde bulunan, gerçek kütüphanesi ve kitaplarını ifade eder.

geriver.com KÜTÜPHANESİ NEDİR?

geriver.com’a kitap ekle kategorisi ile katip bilgilerinden ve özetinden oluşan kitap bilgi listesini ifade eder.

YAŞADIĞIN YER BİLGİSİNİ NEDEN İSTİYORUZ?

geriver.com’un amacı kitapseverlerin kendilerine en yakın kitapsevere ulaşarak, kendi kütüphanelerinden ödünç kitap vererek, kitaplarının okunmasını sağlamak ve en yakınındaki kitapseverin kütüphanesinden ödünç alarak daha çok kitap okuyabilmelerini sağlamaktır. Bu amacı sağlayabilmesi için kitapseverin incelediği kitabın kendisine yakın bir kitapseverde olup olmadığını anlaşabilmesi için bu bilgiye ihtiyacımız var.

PROFİL BİLGİLERİMİ TAM OLARAK DOLDURMALI MIYIM?

geriver.com kullanıcıların kendi içtenlikleri ve gayretleri oranında sağlıklı ve işlevsel olarak çalışabilecektir. geriver.com bütün kullanıcılarına doğru bilgi girmelerini ve yanıltıcı bilgi girişi yapmamalarını önemle önermektedir. geriver.com’un amaçlandığı gibi gerçek kitapseverlerden oluşan bir kitap paylaşım sitesi olabilmesi için kullanıcıların doğru bilgi girişleri yapmaları ve kitapsever hassasiyeti içinde davranmaları çok önem taşımaktadır.
Profil bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi kitaplarınızı inceleyen kitapseverlerin sizin hakkınızda doğru bir izlenim edinmesine yardımcı olacaktır. Bu sayede kitapsever iletişimini çok daha güçlendirme fırsatı bulabileceksiniz.

KİTAPLARIMI PAYLAŞMAK İSTEYEN KİŞİLERLE PAYLAŞMAK ZORUNLU MU?

Tabi ki değil. Kitap sahibi ister ise böyle bir paylaşım gerçekleşebilir. Hiç kimse birbirini herhangi bir şey yapmaya zorlayamaz. Bu türlü durumlarda lütfen bize bilgi veriniz ve üyeyi şikayet ediniz.

ARKADAŞ LİSTEM

Kitapsever listem, kitap paylaşımı yapmış olduğumuz kitapseverler ile iletişime ve paylaşıma devam edebilmek için oluşturabileceğiniz bir listedir. Geriver.com’da kütüphanesi olan çeşitli kitap ve makaleleri olan üyelerden oluşan liste ile kısa yoldan ilgili kitapsevere ulaşabilir ve mesaj gönderebilirsiniz?

ARKADAŞ OLARAK EKLE

Bir kitapsever profili veya kitap detayı incelerken bu alanda görülen arkadaş olarak ekle özelliği ile daha önce paylaşımda bulunduğunuz veya tanıdığınız kitapseverlere ulaşımınızı kolaylaştıran bir kitapsever listesi oluşturabilirsiniz.

KİTAPSEVER LİSTESİNDEN ÇIKARMA

Kitapsever listenize eklenmiş olan bir kitapseveri istediğiniz listenizden çıkarabilirsiniz. Bunun için hiçbir gerekçe göstermenize gerek olmadığı gibi kimse sizi bir gerekçe göstermeye zorlayamaz.

HESAP ÖZETİ

Site içindeki faaliyetlerinizi görebileceğiniz bir kısa yol.

KİTAPSEVER ANDI

Kitaplarımı itina ile koruyacağıma
Sayfalarını kıvırmayacağıma
Kütüphanemi tertipli tutacağıma
Ödünç aldığım kitapları söz verdiğim zamanda geri vereceğime
Kitap okumaktan duyduğum zevki herkese aşılayacağıma
Bilgi hazinemi hayata geri vereceğime
Bütün kalbimle and içerim.