Yükleniyor.. Lütfen bekleyin

İşlemi İptal Et

HAKKIMIZDA


geriver.com kitaplarının, birkaç yakını dışında hiç kimse tarafından okunamadan kütüphanede tozlanmasına dayanamayan ve en yakın kitapsevere nasıl ulaşabileceği hakkında düşünürken geriver.com’u projelendiren bir kitapsever tarafından kurulmuştur.

geriver.com’un amacı kitapseverlerin kendilerine en yakın kitapsevere ulaşarak, kendi kütüphanelerinden ödünç kitap vererek kitaplarının okunmasını sağlamak ve en yakınındaki kitapseverin kütüphanesinden ödünç alarak daha çok kitap okuyabilmelerini sağlamaktır.

Projenin benzeri çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Ancak hiçbiri geriver.com gibi kitapseverlerin en yakınındaki kitapseveri bulması, kendi grubunu oluşturması, kitapsever veya grupların buluşarak kitaplarını ödünç alıp vermesi ve tanışarak sosyal paylaşımlarını da arttırmasını hedeflememekte ve sağlayamamaktadır. Bu anlamda geriver.com, ilk gerçek kitap paylaşım sitesidir.

Ayrıca ilk defa geriver.com tarafından projelendirilen ‘paylaşım noktaları’ kitapseverlerin daha kolay ve güvenli bir şekilde buluşmalarını hedeflemektedir.

Kitapları sevmek, gerçek bir kitapsever olmak, artık bu dünyaya çok daha farklı gözlerle bakmaktır. Bilgiye son olmadığı ve her yeni bilgi sayesinde daha önceki bilgilerimizin ne kadar yetersiz olduğunu anladığımızda, bu dünyadaki gerçek hazinenin bilgi olduğu ve hazine sandıklarımızın da sevgili kitaplarımızolduğunugörmekteyiz.

Bu projenin düşünülmesinden; sizlerin kullanımına sunuluncaya kadar geçen sürede, projeye gelen destekler için ve sizlere gerçek bir kitap sever olduğunuz için

Teşekkür ederiz.